Nechci lhát. Ve své druhé knize nebudu pomlouvat, ale chci psát skutečnost, říká hudebník Antonín Gondolán

18. červen 2024

„Když jsem v Las Vegas viděl Franka Sinatru, tak to pro mě byl starý pán,“ vzpomína Antonín Gondolán, který se narodil na Slovensku v Brutovcích. Ve svých počátcích je spjat s orchestrem Gustava Broma, dále s divadlem Semafor a také se svou vlastní skupinou. V roce 2018 vydal dvojalbum Among us. Co mu dal výlet do Las Vegas s Karlem Gottem nebo Ladislavem Štaidlem? A co říká na romské skupiny, které přezpívávají jeho písně? Poslechněte si Blízká setkání s Terezou Kostkovou.

„(Při psaní druhé knihy) jsem hned ze začátku řekl, že to bude zajímavé, protože v první knížce jsem bral ohled i na to, že se správně nemá pomlouvat. Řekl bych, že jsem první knihu psal opravdu ohleduplně. Ale v podstatě jsem nepsal pravdu,“ vysvětluje Gondolán a dodává, že ve druhé knize chce být upřímnější.

„Zmínil jsem se tam, že jsem dítě romských rodičů. Nechci lhát a nechci to zdůrazňovat – známe případy Bendiga a takovéto věci. To nechci. Takže jsem napsal věci, které nebudou pomlouvat, ale budou skutečnost. Lidi to buď vezmou, nebo nevezmou,“ myslí si hudebník.

„Starý pán“

Zhruba v době po svých dvaceti letech se Gondolán vydal spolu s Karlem Gottem, Ladislavem Štaidlem a dalšími do Las Vegas. „Když jsem viděl Franka Sinatru, tak to pro mě byl starý pán. A opravdu mě to nezajímalo. Teprve dneska si uvědomuji, co jsem viděl a koho jsem slyšel,“ směje se.

Čtěte také

„Já jsem si z Las Vegas udělal jeden závěr. My jsme nezbořili Ameriku, ale byla to pro nás veliká škola. A taky si uvědomuji, že od té doby to bylo všecko trošičku jinak. Speciálně u Karla Gotta. Začal se jinak chovat. Je úžasné, jak Američani pracují, to si neumíte představit tu atmosféru. Oni jedí, sedí, poslouchají. Prostě to ani není pro nikoho žádná hvězda. Chovají se úplně normálně, kamarádsky. Nezávidí si. Věci, které bych přál každému hudebníkovi, aby viděl,“ popisuje Gondolán.

autoři: Tereza Kostková , job
Spustit audio

Související