Náměstí v Brně ozdobí tři parní kužely. „Asi se někomu stýskalo po výfucích,“ hlásí Polední sirény

9. září 2021

„Já byla upřímně vyděšená,“ přiznává Sandra Pogodová. „Ale v těch ostatních návrzích byl i jeden horší,“ uklidňuje ji Linda Finková. Polední sirény pro vás opět vybírají a komentují ty nejzajímavější zprávy.

Nový vodní prvek na Dominikánském náměstí v Brně má po letech dohadů a neúspěchů svou finální podobu. Osmnáctičlenná porota se shodla na souboru tří kuželů, ze kterých bude vycházet pára. Návrh schválili brněnští radní.

Vodní prvek na Dominikánském náměstí

„Když jsem ty tři kužely viděla, vzpomněla jsem si na skleněnou pyramidu v Louvru, která se mi taky nelíbí. Vůbec tam nesedí. A když jsem viděla tyhle tři parní zelené chrliče, byla jsem upřímně vyděšená,“ přiznává Sandra Pogodová.

Instalace má odkazovat na výfuky teplárenského parovodního potrubí. Těch byly po Brně desítky a dnes z veřejného prostoru postupně mizí. „Já bych řekla naštěstí, ale patrně se po těch odporných výfucích někomu stýská,“ odhaduje Linda Finková.

Celkem se přihlásilo 53 návrhů. Do užších výběru se dostalo pět. „V těch ostatních návrzích byl ještě jeden horší. Takové schody,“ myslí si Linda. „To byla kazatelna. Já přemýšlela, jestli ten výtvarník, který je vytvořil, chtěl kázat Brnu,“ ptá se Sandra.

A jaké další zprávy je zaujaly?

  • Autoškoly přitvrdí v testech
  • Neděli v práci tráví pravidelně každý desátý zaměstnanec, tvrdí Český statistický úřad
  • Nový vodní prvek na Dominikánském náměstí v Brně má po letech dohadů a neúspěchů svou finální podobu
  • Kvůli svým aktivitám se princ Harry s manželkou netěší u Britů přízně. Trumfnou je jen sexuální skandály prince Andrewa 
  • V Indii se býk schoval před deštěm na balkon ve druhém patře. Sundat ho musel jeřáb
  • Chebští kriminalisté chytili 21letého zloděje, který celý měsíc tankoval na různých čerpacích stanicích a ujížděl bez placení. Podle čitelné SPZ
Spustit audio