Na přehlídku jsem vybrala modelky kyprých tvarů. Užívaly si to, říká návrhářka Ivana Follová

15. prosinec 2020

Před časem nechala na molo vstoupit ženy, které nemají modelkovské míry. „Nejprve se styděly, ale nakonec si to ohromně užily,“ popisuje návrhářka v Blízkých setkáních.

„Baví mě normální ženy na molu. Když jsem modelky vybírala, měla jsem podmínku, aby měly kypré tvary. A je mnohem těžší udělat módní přehlídku s takovými ženami, protože každý model musí být speciální, aby dámě seděl. Všechny se styděly a měly trému, ale nakonec si to ohromně užily,“ vzpomíná Ivana Follová.

Důležitá je osobnost modelky

„V principu mám mezi klientkami dámy větších rozměrů a vyššího věku. Na módě mě totiž zajímá spíš člověk, který to nosí, než móda samotná. I na přehlídce mých kyprých modelek jsem viděla, že až tady se dámy pořádně předvedou a odhalí, jaký mají temperament a jakou osobnost skrývají. Pro mě to byl krásný zážitek,“ vzpomíná host Terezy Kostkové.

Jak se pozná kvalitní krejčovina? Kdo jí k módě přivedl? Jaký materiál miluje?

autoři: Tereza Kostková , mis
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.