Na krájení knedlíků použijte rybářský vlasec s knoflíky

4. leden 2013
Rada pro tento den

Dnes nám poradí čtenářka Jiřina Zajíčková z Dolejších Hůrek, jak vyrobit správné české kynuté knedlíky.

Ingredience
Budeme potřebovat kostku droždí, lžičku soli, vejce, lžičku cukru a polohrubou mouku. Droždí rozdrobíme do dvou deci vody asi 25 °C teplé, do které předtím nasypeme lžičku cukru, když kvásek vzejde, nasypeme do mísy asi dvě velké polévkové naběračky mouky, přidáme sůl, vejce a vzešlý kvásek. Vše zamícháme, aby se ingredience spojily, po hrstech pak přidáváme mouku a těsto zpracováváme. Musí být takové, aby se nechytalo mísy, ale stále se pěkně táhlo, žádná modelína. Čím je těsto řidší, tím jsou knedlíky „peříčkovatější“.

Postup
Těsto posypeme moukou, přikryjeme utěrkou a dáme na mírné teplo. Když zrovna netopíme a teplo není ani na slunci na okně, zapneme na půl minuty plotýnku na kamnech, položíme na ni talíř a na ni postavíme mísu s těstem. Těsto necháme vykynout dvakrát – nakynuté srazíme a znovu necháme kynout. Pak teprve vytvarujeme čtyři podlouhlé knedlíky. Na jejich vaření použijeme širší kastrol s pokličkou, do kterého položíme rozevírací pařák, na něj dáme složenou utěrku a do kastrolu nalijeme konvičku vařící vody, aby byla hladina asi 2–3 cm ode dna. Dva knedlíky položíme na utěrku a po 18–20 minutách je vyměníme za další dva, celou dobu udržujeme vodu v plném varu. V páře knedlíky nikdy nepřevaříme a nejsou oslizlé. Hotové knedlíky vyndáme podběrákem a propícháme vidličkou, aby vyšla pára. Na krájení poradíme zlepšovák. Protože každá nit se časem rozpadne, pořídíme si nejslabší rybářský vlasec dlouhý asi 40 cm a na jeho oba konce přivážeme knoflíky. Knedlíky samozřejmě krájíme ještě za tepla.

Další podrobnosti najdete v lednovém časopise Receptář.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?