Několik receptů na prostředky pro zdraví a krásu z kopřiv

2. červenec 2014
Rada pro tento den

Salát připravíme snadno. Mladé listy kopřivy nařežeme na drobné kousky, vložíme do misky, přidáme nadrobno nakrájenou cibulovou nať, petržel a kopr.

Vše zalijeme troškou rostlinného oleje a promícháme. Salát můžeme dochutit solí či pepřem.

Krémová polévka

Do hrnce s vodou nadrobno nakrájíme asi 0,5 kg brambor a vodu přivedeme do varu.

Důkladně omyté kopřivy (asi 15–20 mladých výhonů) spaříme vřelou vodou, nadrobno je nakrájíme a zlehka osmahneme na rostlinném oleji (asi 2 minuty) a poté je přidáme k vařícím se bramborám (asi 7–10 minut před uvařením brambor).

Mezitím na pánvi krátce osmahneme nakrájenou cibuli, mrkev a podrcený vavřínový list a přidáme k bramborám a kopřivám.

Přilijeme 100 ml s rozmíchanou lžící mouky, vše podle chuti osolíme a důkladně zamícháme a polévku chvíli povaříme. Na talíři můžeme podle chuti do polévky přidat natvrdo uvařené vejce a smetanu nebo majonézu.

Kopřivový čaj

Můžeme ho připravovat z čerstvých i sušených listů (asi 5 čerstvých listů či 1 lžíce sušených na jeden šálek čaje).

Listy zalijeme horkou vodou a necháme je asi 15 minut luhovat. Kopřivový čaj pomáhá při chřipce a nachlazení, při léčbě jaterních a žlučových potíží, cukrovky či při střevních a žaludečních problémech.

Vlasová tinktura

Podporuje růst a vitalitu vlasů. Připravíme ji z kořenů sklízených na jaře nebo na podzim.

Kořeny nakrájíme na drobné kousky, naplníme jimi sklenice, zalijeme 35–45% alkoholem a necháme je 14 dní luhovat (lahvičku každý druhý den protřepeme).

Výluh slijeme do tmavé skleněné láhve a tinkturou si můžeme každý den masírovat pokožku hlavy.

Celý článek najdete v časopisu Receptář.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...