Michaelu Jacksonovi jsem řekl ne, ujišťuje emeritní kastelán Karlštejna

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jaromír Kubů

Na Karlštejně je déle než Karel IV. Napřed byl 10 let průvodcem, pak přes 30 let jeho kastelánem. Pracoval zodpovědně a neváhal proto odmítnout i žádost slavného zpěváka.

„Karlštejn je hrad známý nejen u nás, ale i ve světě,“ ujistil Jaromír Kubů v Blízkých setkáních Aleše Cibulku a doložil to historkou. Vyprávěl, že když byl Michael Jackson v ČR, volal mu jeho manažer, jestli by zpěvák mohl v historické expozici hradu uspořádat raut pro 500 lidí.

„Řekl jsem ne, protože to prostě možné není. Lze to v prostorách tomu určených. Ale v historické expozici?! Na druhé straně telefonu pak bylo dlouhé ticho.“

Jaromír Kubů

Kastelán Karlštejna nabídl samozřejmě celé skupině kolem Jacksona prohlídku hradu. Kdykoli. Ve dne i v noci. „Nepřijeli. Ovšem tuto skutečnost dal někdo médiím a na základě článku, kde bylo popsáno, jak jsme ho odmítli, jsme dostali asi 10 dopisů od lidí z ČR, že jsme udělali dobře. Asi to nebyli jeho přátelé,“ odhadl Jaromír Kubů.  

Jak se z něj stal kastelán a kde začínal? Dá se srovnat Karlštejn v dobách jeho začátků s dneškem? Zajímá se o to, co se tam dnes děje? Chtěl by být kastelánem Pražského hradu?

Spustit audio
autoři: Aleš Cibulka , eh

Odebírat podcast

Související