„Cena zámku byla srovnatelná s bytem na Vinohradech,“ říká dnešní majitelka Loučně

11. duben 2019

V 90. letech jela za známými a viděla zámek. Byl na prodej. Tak se z Kateřiny Šrámkové stala majitelka Loučně. „Všechno důležité v životě je otázkou náhody,“ říká.

„U grilování na zahradě nám známí předestřeli možnost zámek koupit. Přišlo mi tehdy, že nic není nemožné. Když člověk něco chtěl, byla spousta možností, jak toho dosáhnout. Začít dnes takhle na zelené louce už není tak jednoduché,“ uvažuje Kateřina Šrámková v rozhovoru v pořadu Blízká setkání.

Kateřina Šrámková

Moderátorka Tereza Kostková se jí zeptala i na cenu zámku. „Zvědavý je každý, ale cenu nezveřejňujeme. Běžně říkám, že cena odpovídala většímu bytu na Vinohradech.“ Každopádně opravy byly nutné. „Lodičky jsem vyměnila za pracovní vestu a holínky,“ vzpomíná dnes se smíchem kdysi daňová poradkyně, dnes Bílá paní.

V jakém stavu zámek koupila? Jak probíhaly opravy? Co se zachovalo z původního vybavení? Bydlí na zámku? Co nabízí prohlídka? Má Loučeň i své strašidlo? 

autoři: Tereza Kostková , eh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.