Marie Říhová: Femme fatale

29. březen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Marie Říhová: Femme Fatale

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Černošská tanečnice a zpěvačka Josefina Bakerová v dobách německé okupace spolupracovala s francouzským odbojem. Později bojovala za rasovou rovnoprávnost. Každý díl exkluzivně na webu po dobu jednoho měsíce.

Účinkují: Alena Vránová, Miroslava Hozová, Radim Vašinka, Věra Hučínová, Gustav Bubník, Antonín Hardt, Jaroslav Konečný, Aleš Procházka, Jiří Bartoška, Jiří Klem, Boris Rösner, Marcel Vašinka, Jakub Zdeněk, Blanka Bohdanová, Zlata Adamovská, Miroslava Pleštilová, Růžena Preisslerová, Barbora Drofová, Klára Jirsáková, Jindra Kvardová, Zuzana Davidová, Dagmar Weinlichová, Jiří Zavřel, Jan Víšek, Michal Pavlata, Irena Jeřábková, Dominika Furmanová, Jan Řeřicha, Ladislav Brothánek a Jan Bezouška
Dramaturgie: Jana Weberová
Zvuk: Tomáš Gsöllhofer
Zvukové efekty: Jiří Binek
Zvuková spolupráce: Radislav Nikodém
Hudba: Vladimír Truc
Režie: Karel Weinlich
Natočeno: 1991

Každá doba má své idoly, ve 30. letech minulého století k nim patřila i černošská tanečnice a zpěvačka Josefina Bakerová. Svým tanečním uměním, v němž se snoubily africké kořeny s erotickou rafinovaností okouzlila publikum na Brodwayi i v Paříži.

V pozdějších letech se angažovala i společensky, prokázala velký díl odvahy, když v letech německé okupace spolupracovala s francouzským podzemním hnutím odporu. Až do konce života se angažovala v hnutí proti rasové diskriminaci a adoptovala 12 dětí.

Josephine Baker

Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly může najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související