Marie Horáková, ředitelka organizace Tichý svět. Jak neslyšící vyjadřují rozčilení?
Jak se v Česku žije lidem se sluchovým postižením? Jaké chyby děláme nejčastěji v komunikaci s neslyšícími? Které instituce využívají překladatele do znakového jazyka? Jak neslyšící vyjadřují rozčilení a proč bychom v komunikaci s nimi měli více zapojovat mimiku? Které služby nabízí Tichý svět svým klientům? Co pro Marii Horákovou znamená ticho a čím je pro ni znakový jazyk malebný? Je těžké naučit se odezírat? Co je to umělecké tlumočení?
Související
-
Předseda Českého centra znakového jazyka Petr Vysuček: „Kolik...
V dopoledním magazínu Dvojky jsme dnes (24. května) po 11:00 přivítali neslyšícího odborníka na znakový jazyk Petra Vysučka.
-
Neslyšící studenti se už nechápou jako postižení. „Lépe...
V české republice je asi 170 studentů se sluchovým omezením. Někteří z nich neslyší vůbec. Dnes už naštěstí existují nástroje jak jim vysokoškolské vzdělání zpřístu...
-
Jak hovořit s neslyšícími? Křičet nepomáhá, ale stačí pořádně...
Jaké je to žít bez sluchu? Jak neslyšící vstávají bez budíku? A jak vnímají hudbu? Nejen o tom hovořila v Magazínu Leonardo Anna Pogranová, zakladatelka neziskového...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.