Čím jsou pro biology tak zajímaví luskouni, prozradí Barbora Černá Bolfíková z České zemědělské univerzity
Čím jsou pro biology tak zajímaví luskouni? Proč přitahují pozornost pašeráků zvířat? Jak pomůže genetická detekce původu luskounů v boji s jejich ilegálním obchodováním? V čem je výhoda velkých vědeckých týmů? Proč je výdrž nejdůležitější vlastnost vědce? Jak se žije ženám ve vědě? O čem přemýšlí zoolog při procházce přírodou?
Související
-
Pro pastvu dobytka není nutné kácet celý prales. Šetrné zemědělství má i jednoduché řešení
Je pochopitelné, že některé části světové populace potřebují snížit spotřebu masa. Ale zakazovat jíst maso podvyživeným dětem by byl zločin," říká kolumbijský ekolog.
-
Čeští vědci zkoumají genetické informace ohrožené antilopy Derbyho. Slouží jim k tomu její trus
Celkově se v přírodě vyskytují asi tři stovky jedinců antilop, což může znamenat, že si budou příliš příbuzné. Můžou je tak ohrozit genetické potíže.
-
Fakulta tropického zemědělství na ČZU má jako první v Praze certifikát Fair trade
Fakulta tropického zemědělství vznikla z Institutu tropů a subtropů teprve před nedávnem. Už dnes je ale první pražskou fakultou s certifikátem Fair trade. Vzdělává odborníky na zemědělství a udržitelný rozvoj v zemích třetího světa. S čímž úzce souvisí i Fair trade. Na fakultě se proto vytvořila skupina, která myšlenku takzvaného férového obchodu šíří.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.