Margaret Thatcherová. V politice rázná a neústupná žena, doma milující manželka a matka

První a dosud jediná dáma v čele britské vlády původně vystudovala chemii. V laboratoři pak vyvíjela postup na vylepšení zmrzliny. I díky ní je dnes mražená pochoutka nadýchaná a kyprá... Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Po svatbě s životní láskou Denisem Thatcherem se Margaret naplno vrhla do politiky. Dokázala skloubit péči o rodinu i o svou zemi.

Britskou premiérkou byla jedenáct let, vyhrála třikrát volby a z Británie udělala sebevědomou světovou velmoc. Byla nekompromisní, tvrdá, v debatách pečlivě připravená a naprosto přesvědčivá. Zkrátka “Železná lady”.

Další Příběhy z kalendáře představí kreslenou postavičku medvídka, který je tu už sto let.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová