Michail Sergejevič Gorbačov. Muž, který se z prostých poměrů vyšplhal až na nejvyšší post

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Michail Gorbačov v roce 2018

Dnešní jubilant patří k nejvýznamnějším osobnostem 20. století. Z prostých poměrů se dokázal dostat až na post prezidenta jednoho z největších států světa.

Spojujeme ho s obdobím velkých reforem nazývaných perestrojka, významnými úspěchy s otupováním hrotů studené války a s jaderným odzbrojováním. Není pochyb, že dnešním jubilantem je Michail Sergejevič Gorbačov, prezident Sovětského svazu a nositel Nobelovy ceny Míru.

Nehnal se cíleně za kariérou, přesto změnil celý svět

Přestože se nikdy nijak cíleně nehnal za kariérou, postupně se z mladého komsomolce ze Stavropolského kraje stával významnějším a významnějším politikem, až stanul nejvýše, jak to jen šlo.

A jako by ani to nestačilo, rozhodl se změnit nejen svoji zemi, ale vlastně celý svět. Jeden velký lidský příběh posetý desítkami drobných epizod, náhod a setkání přinášejí dnešní Příběhy z kalendáře.

Zítřejší Příběhy z kalendáře představí herečku, která zůstala tak trochu neprávem ve stínu známějších kolegyň. Možná stačí napovědět filmem Noční motýl.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová