„Mám rád humor, ale moje knížky jsou vážné,“ říká Vadim Petrov jr. u Haliny Pawlowské

Halina Pawlowská si tentokrát do neděleního speciálu pořadu Pokračování za chvilku: Co Čech, to Němcová pozvala Vadima Petrova jr. Povídali si mimo jiné o tom, co mají společného knihy, které píše, a koučink, jenž ho mimo jiné také živí.

Mám rád humor. Černý, ironický i sarkastický. Ale s překvapením jsem zjistil, že moje knížky, jsou vážné. Nikdy bych to do sebe neřekl. Možná je v tom kus mé ruské duše,“ říká v rozhovoru s Halinou Pawlowskou Vadim Petrov.

Jeho otec je známý hudební skladatel stejného jména. On sám vystudoval klasickou kytaru na hudební konzervatoři. Dnes se ale živí jako manažer, konzultant, specialista na politický marketing a taky spisovatel.

Snažím se otevírat témata. A postavy v mých knížkách mi pomáhají je pochopit a podívat se na ně z různých úhlů. Kolikrát v nich nenabízím řešení a nechávám na čtenářích, aby doputovali ke svému vlastnímu názoru. Stejně jako kouč, který nikdy neodpovídá, pouze se ptá.“

Svoje texty posílejte Halině Pawlowské na adresu halina@rozhlas.cz. Do předmětu napište „Co Čech, to Němcová“ a do těla e-mailu připojte souhlas v tomto znění: „Souhlasím s úpravou a následným odvysíláním svého námětu jako posluchačský příspěvek a s jeho bezplatným používáním na internetových stránkách Českého rozhlasu na doméně rozhlas.cz a na jeho sociálních profilech na neomezenou dobu.“

autoři: Halina Pawlowská , and
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.