„Mám rád humor, ale moje knížky jsou vážné,“ říká Vadim Petrov jr. u Haliny Pawlowské
Halina Pawlowská si tentokrát do neděleního speciálu pořadu Pokračování za chvilku: Co Čech, to Němcová pozvala Vadima Petrova jr. Povídali si mimo jiné o tom, co mají společného knihy, které píše, a koučink, jenž ho mimo jiné také živí.
„Mám rád humor. Černý, ironický i sarkastický. Ale s překvapením jsem zjistil, že moje knížky, jsou vážné. Nikdy bych to do sebe neřekl. Možná je v tom kus mé ruské duše,“ říká v rozhovoru s Halinou Pawlowskou Vadim Petrov.
Jeho otec je známý hudební skladatel stejného jména. On sám vystudoval klasickou kytaru na hudební konzervatoři. Dnes se ale živí jako manažer, konzultant, specialista na politický marketing a taky spisovatel.
„Snažím se otevírat témata. A postavy v mých knížkách mi pomáhají je pochopit a podívat se na ně z různých úhlů. Kolikrát v nich nenabízím řešení a nechávám na čtenářích, aby doputovali ke svému vlastnímu názoru. Stejně jako kouč, který nikdy neodpovídá, pouze se ptá.“
Svoje texty posílejte Halině Pawlowské na adresu halina@rozhlas.cz. Do předmětu napište „Co Čech, to Němcová“ a do těla e-mailu připojte souhlas v tomto znění: „Souhlasím s úpravou a následným odvysíláním svého námětu jako posluchačský příspěvek a s jeho bezplatným používáním na internetových stránkách Českého rozhlasu na doméně rozhlas.cz a na jeho sociálních profilech na neomezenou dobu.“
Související
-
Čučkaři? Ze zpráv tajných služeb byl kdysi běsný i Václav Klaus, vzpomíná jeho mluvčí Vadim Petrov
David Šťáhlavský se v Hovorech Plusu ptal nejen na tajné služby, ale i na bany, které vám Facebook může dát třeba na den, nebo i na rok.
-
Ve věku 88 let zemřel skladatel, klavírista a pedagog Vadim Petrov. Poslechněte si rozhovor o životě
Osobnost Vadima Petrova připomeneme dnes večer ve 20 hodin na Dvojce,
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.