Malej, ošklivej a plešatej. To letí. My hezouni teď nemáme šanci, tvrdí Alexej Pyško

25. říjen 2016

Jaké to je být akčním hrdinou Brucem Willisem nebo kriminalistou Rohanem?

Jeho seriálový šéf policie v Jáchymově Jan Rohan je chlap se svatozáří. „Záporná role se sice hraje líp, ale ta barevnost je obrovská,“ pochvaluje si herec Alexej Pyško účast v seriálu Rapl. Svoji současnou popularitu bere s rezervou a chválí spíš svého seriáového kolegu Hynka Čermáka.

Hynek Čermák

„On je skvělý herec a k tomu malinkej, ošklivej a plešatej. To letí. My hezouni teď nemáme šanci.“ Moc krásy a vlasů nepobral vlastně ani sympaťák Bruce Willis, kterého Pyško dabuje. I když se nikdy nepotkali, kvůli stejnému věku jsou vlastně ideální dvojice. Dabovat Willise ale prý není žádná legrace.

Český Bruce Willis

Spustil to TV seriál Měsíční svit (1985). „To byla škola! Willis tam měl dvoustránkové monology a mě z toho sem tam prdly nervy, protože jsem ho prostě neuhlídal. Ale našel jsem si k němu cestu a možná je to z toho cítit.“

autoři: Tomáš Voženílek , eh
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.