Ludmila Mojžíšová. „Rehábka, která napravovala kočkám zadky a frajerům záda“

Hrdinka sama by se za takový titulek určitě nezlobila. Její vyjadřování bylo lidové a přímočaré. Napravila tisíce bolavých zad a kloubů a také pomohla stovkám žen k vytouženému dítěti. Díky její cvičební metodě otěhotněly ženy, které často po mnohých lékařských vyšetřeních už nedoufaly, že by se mohly stát matkami. Dnes je metoda Ludmily Mojžíšové uznaná jako rehabilitační postup pomáhající od funkční sterility a počet šťastných maminek a jejich "Mojžíšků" tak stále roste.

Ludmila Mojžíšová měla skvělé diagnostické oko. Často hned, jak k ní přišel pacient na vyšetřovnu, věděla, co je zdrojem jeho potíží. Lidé jí přezdívali anděl úlevy. Po přesné diagnostice jí stačilo pár doteků a hmatů a člověk cítil, jak mu z těla odchází bolest.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.