Lucy Maud Montgomeryová: Anna ze Zeleného domu. Optimistický příběh o hledání skutečného domova

12. červen 2022

Pihovatá, zrzavá, hubená, a hlavně upovídaná Anna je plná energie a fantazie. Krátce po narození osiřela a neprožívala příliš šťastné dětství. Teď doufá, že konečně najde svůj první skutečný domov. U dvou stárnoucích sourozenců na venkově v Zeleném domě na Ostrově Prince Edwarda. V příběhu, který má na hony daleko k jakékoli sentimentalitě, zato vtipu, humoru a životního optimismu je v něm nadbytek, uslyšíte Viktorii Hrachovcovou, Helenu Dvořákovou, Taťjanu Medveckou a další.

Matouš Cuthbert si přijel na nádraží vyzvednout sirotka, kterého tam měla vysadit paní Spencerová. Místo kluka však na něj čeká dívka. Matoušova sestra Marrila proto chce dívku vrátit zpět do sirotčince...

Osoby a obsazení: Viktorie Hrachovcová (Anna), Helena Dvořáková (Marrila), Martin Pechlát (Matouš), Taťjana Medvecká (paní Lydeová), Magdalena Prostá (Diana), Matěj Převrátil (Gilbert), Apolena Veldová (paní Spencerová), Klára Cibulková (paní Blewettová), Michal Bednář (učitel Phillips), Alžběta Volhejnová (Ruby), Anna Klusáková (Jane), Milada Vyhnálková (MAry), Vlastimil Žwak (přednosta), Luisa Marie Marešová (Minnie), Ráchel Gojdová (Minnie MAy), František Souček (Thomas), Lukáš Vejšický (Charlie)
Napsala: Klára Novotná na motivy literární předlohy Lucy Maud Montgomeryové
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Překlad: Milena Poláčková
Zvuk: Jitka Špálová Kundrumová
Hudba: Jan Čtvrtník
Režie: Martina Schlegelová
Premiéra: 20. 12. 2020
Natočeno: 2020
autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související