„Lidé žijí životy seriálových postav a nemají čas na to, aby žili svoje,“ myslí si scenárista Adamec

21. červenec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Halina Pawlowská a Jan Flaška (Pokračování za chvilku živě ze Světa knihy 2019)

Je autorem scénářů k několika filmům, seriálu, krátkým komediím, pohádkám i Večerníčkům. S Halinou Pawlowskou Miroslav Adamec vzpomínal na společné literární mládí a probrali i pocity scenáristy po zhlédnutí vlastního filmu.

Lidé žijí životy seriálových postav a nemají čas na to, aby žili svoje životy. A jestliže o nich chci psát, musím je z letargie vyburcovat,“ tvrdí Miroslav Adamec.

Proto vyvolávám trapné chvíle, snažím se být provokativní a zanechávat po sobě nejenom uhlíkovou stopu. A těším se, že z toho budou okamžiky, které literárně zpracuju. To je povinnost autora – neprocházet nepozorován a vytvářet trapné situace.“

K čemu přirovnává psaní detektivek a proč je jich v dnešní televizní produkci tolik? I na to se Halina Pawlowská zeptala svého kolegy a kamaráda Miroslava Adamce. Poslechněte si celý rozhovor ze záznamu.

Speciál Haliny Pawlowské Pokračování za chvilku: Co Čech, to Němcová poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každý den po 12:00 anebo v repríze po 20:00. Každý díl najdete ještě týden po odvysílání na stránce pořadu zdarma. Díly nejsou ke stažení.

autoři: Halina Pawlowská , and
Spustit audio

Související