Legendy zábavy: Helena Růžičková

28. květen 2022

Zapsala se do srdcí všech ctitelů dobré zábavy. Helena Růžičková byla nepřehlédnutelnou figurou jak pro svůj temperament, tak i pro svou výraznou postavu. Není pochyb, že se zařadila mezi legendy naší zábavní scény a to především svými filmovými rolemi, ale stejně tak svými dialogy a monology, které natočila v rozhlase. Pořad Jiřího Hubičky přináší výběr z rozhlasových scének a současně také úryvky vyprávění o jejím životě. Průvodní text má Aleš Háma.

Legendy zábavy můžete poslouchat od pondělí do čtvrtka vždy po 13:15 anebo pak v sobotním hodinovém speciálu od 14:00 na Dvojce.

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...