Královna banditů. Zabíjela muže, kteří týrali ženy. A pak se stala poslankyní indického parlamentu
Neuměla číst ani psát. Telefon či televizi poprvé spatřila až ve svých dvaceti letech, když se ocitla ve vězení. Jako dítě jedla hlínu a vnímala, že se s ní zachází hůře než s toulavým psem. Úděl sedřené, ponižované a týrané ženy však odmítla. Vzbouřila se. Stala se královnou banditů, která několik let děsila široké okolí. Za práva žen bojovala i jako poslankyně. Ti nejchudší ji přezdívali královnou květin. Pro jiné byla nemilosrdnou vražednicí. Jmenovala se Phúlán Déví.
Související
-
Fotografka Štuková: Kyselinou popálené tváře? Zvyknout se na to nedá. Reportovat o tom ale má smysl
Těžkým sociálním a válečným tématům se jako fotografka věnuje už 17 let. Jak se Jarmila Štuková s viděnými traumaty vyrovnává? A na co si nikdy nezvykne?
-
Indie je pro ženy nejnebezpečnější zemí světa, na dalších místech jsou Afghánistán a Sýrie
Žebříček organizace Thomson Reuters Foundation vychází z průzkumu v necelých dvou stovkách členských států OSN z hlediska šesti oblastí.
-
Obchodníci s lidmi prodávají indické ženy za desítky dolarů, důvodem je chudoba v zemi
Indický Národní úřad pro evidenci kriminality zaznamenal v roce 2020 více než 1700 případů obchodování s lidmi. Podle odborníků je to ale jen špička ledovce.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.