Knížku nazvu asi jednoduše Race Across Amerika. A podtitul? Třeba Ultrapakárna, směje se Daniel Polman

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Halina Pawlowská a Dabiel Polman

Vášnivý sportovec, kterému kamarádi s nadsázkou říkají Ultrapako, má letos za sebou životní úspěch – cyklistický ultramaraton napříč Amerikou. Teď o své cestě píše knihu.

Šéfredaktor časopisu Lidé & Hory a autorem dvou pohádkových knih pro děti letos jako jeden ze tří Čechů v historii dojel cyklistický ultramaraton Race Across America. Pět tisíc kilometrů zvládl ujet za deset dní a 19 hodin.

Když dělám nějaký sportovní projekt, většinou je trochu extrémní. Na sto a víc dní. To beru s sebou kamarády, kteří to natočí, uděláme z toho film a pak i přednášky,“ směje se Daniel Polman u Haliny Pawlowské.

„Teď mám rozepsanou knížku o Race Across America. Asi ji nazveme jednoduše – stejně, jako se jmenuje závod. A dáme k tomu nějaký podtitul, třeba Ultrapakárna,“ vtipkuje Polman v pořadu Pokračování za chvilku.

Co všechno zažil na své cestě napříč Amerikou? Jak se píší knihy na kole? A proč ho ze všeho nejvíc baví role táty? Poslechněte si celý rozhovor v audioarchivu.

Speciál Haliny Pawlowské Pokračování za chvilku: Co Čech, to Němcová poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každý den po 12:00 anebo v repríze po 20:00. Každý díl najdete ještě týden po odvysílání na stránce pořadu zdarma. Díly nejsou ke stažení.

Spustit audio
autoři: Halina Pawlowská , and

Související