Kdepak nahá žena, ale Šemík. Omeletky Haliny Pawlowské o atrakcích

6. červenec 2024

Tématem Omeletek jsou atrakce. Jednou chtěl můj syn jít do cirkusu, proto přemlouval dědečka, který na cirkus neměl náladu. Petr proto dostal nápad: „Dědo, jezdí tam jedna úplně nahá paní na bílém koni.“ Můj otec konečně čile vzhlédl od šachovnice: „To je něco jiného. Šemíka už jsem hodně dlouho neviděl.“ Uslyšíte povídku Dana Pazdírka Bílý slon. Halina Pawlowská zavolá Vašku Šandovi, přečte svoji povídku Když cestuju a přidá recept na pomazánku s uzenou makrelou či lososem.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Všechny díly najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.