Každý člověk bez ohledu na vzhled si zaslouží respekt, je přesvědčená autorka podcastu Sádlo

2. únor 2021

„Rozhodla jsem se zpracovat téma společenského tlaku na vzhled," svěřuje se Ridina Ahmedová v Blízkých setkáních.

„Mluvila jsem se spoustou lidí a myslím, že téměř každá žena toto téma řeší. Jsme obklopeni ideálem krásy, která je nereálná. Modelky, které jsou vyretušované, často mají poruchy příjmu potravy, internet je plný filtrů, které vylepšují vzhled. Člověk si pak stoupne před zrcadlo a říká si: Ale já tak nevypadám! Mám právo na to být milovaná a cítít se dobře? Chci mluvit o sebepřijetí a o tom, že si každý člověk bez ohledu na vzhled zaslouží respekt," vysvětluje Ridina Ahmedová.

Nevhodné poznámky bolí

Velké množství traumat pochází podle jejího názoru od blízkých lidí. „Jedna žena mi vyprávěla, jak trenér v dětství napsal na žíněnku: Andrea má nohy jak háky do betonu. To je velká krutost a takové poznámky velmi ubližují. O to těžší je hlavně pro dívky cesta k vlastnímu sebepřijetí.  Svět je pestrý a plný různých lidí a tak je to v pořádku,“ uzavírá vyprávění Ridina Ahmedová.

Jak vychovává svoje tři děti? Co nejhezčího slyšela od partnera? A co pro ni znamená zpěv?

autoři: Tereza Kostková , mis

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová