Karel Fiala. Zářil v mnoha rolích, ale Limonádový Joe byl jen jeden

Na zlomy bohatý život Karla Fialy vedl z gymnázia přes vymetání střech ostravských domů na konzervatoř do Prahy a pak na téměř čtyřicet let do Hudebního divadla v Karlíně. Napsal Radek Brož. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Odhalíme mnoho okolností, které ovlivnily profesní dráhu i soukromý život dnešního oslavence. Dozvíte se, proč Karel Fiala přes svůj nesporný talent neuspěl v opěře Národního divadla, ve kterém oscarovém velkofilmu si zahrál a jak se seznámil se svou osudovou ženou Věrou Vlkovou.

Kveta Fialova a Karel Fiala ve filmu Limonadový Joe aneb Koňská opera

Limonádového Joa původně hrát neměl

Samozřejmě se nevyhneme ani filmu, který je s Karlem Fialou spjatý nejvíce. Limonádového Joea aneb Koňskou operu si připomeneme řadou nesmrtelných hlášek. Povíme vám, kdo měl slavného limonádníka hrát původně, jak Fiala vzpomínal na filmování s Olgou Schoberovou nebo proč při natáčení trpěl.

Oblíbený herec a zpěvák, vášnivý tenista a čtyřnásobný otec byl velmi činorodý až do vysokého věku. Zjistíte také, kteří z jeho potomků se věnují herecké profesi.

Další Příběhy z kalendáře jsou věnovány bývalému americkému prezidentovi, který letos slaví 60. let.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...