Karel Čapek, Josef Čapek: Lásky hra osudná

6. červenec 2020

Hříčka ve stylu commedie dell´arte na téma lásky žárlivosti a zrady. S Viktorem Preissem, Jaroslavem Pleslem, Davidem Novotným a Klárou Sedláčkovou v hlavních rolích. Poslouchejte do pondělí 13. července 2020.

Osoby a obsazení: Brighella (Viktor Preiss), Trivalin (David Novotný), Gilles (Jaroslav Plesl), Scaramouche (Michal Pavlata), Dottore Baloardo (Dalimil Klapka), Prolog (Aleš Procházka), Isabella (Klára Sedláčková-Oltová) a Zerbine (Růžena Merunková)
Připravila: Hana Kofránková
Dramaturgie: Martin Velíšek
Hudba: Petr Mandel
Režie: Hana Kofránková
Natočeno: v roce 2008

V jedné podivné herecké společnosti soupeří o přízeň krásné herečky za vydatného přispění intrikánského kolegy zjemnělý Gilles a hromotlucký Trivalin. Na tomto jednoduchém půdorysu commedie dell´arte napsali bratři Čapkové hříčku na věčné téma lásky, žárlivosti a zrady. Vypůjčili si patetický a ornamentální sloh vytvořený dekadentními a symbolistickými básníky, ale uplatnili ho se vší ironií svého mládí.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby
Spustit audio

Související