Jules Verne: Děti kapitána Granta

Loď
Loď

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Napínavé dobrodružství dětí hledajících svého ztraceného otce na třech kontinentech. Poslouchejte do soboty 18. srpna 2018.

Na dobrodružnou plavbu napříč světovými oceány po 37. rovnoběžce se vypravíte společně s dětmi kapitána Granta Mary a Robertem a celou posádkou jachty Duncan. Budete pátrat po trosečnících trojstěžníku Britannia, který nejspíše ztroskotal u pobřeží Patagonie.

Námořníci naštěstí ulovili žraloka, v jehož žaludku našli láhev s listinou psanou ve třech jazycích. Díky kusé a nečitelné zprávě se však Mary a Robert mohou vydat na pouť kolem celého světa s nadějí, že možná svého otce opravdu naleznou. Jules Verne v příběhu vykreslil opravdové malé hrdiny, kteří jsou i dnes vzorem statečnosti a odvahy.

Původní ilustrace k románu Julese Verna: Děti kapitána Granta

Osoby a obsazení: Vladimír Brabec (lord Edward Glenarvan), Hana Maciuchová (Helena), Jiří Bartoška (John Mangles), Petr Čepek (Tom Austin), Karel Urbánek, Zdeněk Řehoř, Zlata Adamovská, Jiří Práger, Pavel Rímský, Jiří Holý, Pavel Pípal, Jiří Šrámek, Jan Řeřicha, Stanislav Hájek, Miloš Rozhoň, Jarmila Nedvídková a Eliška Závodná

Pro rozhlas napsali: Anna Lošťáková a Radoslav Lošťák
Překlad: Miroslav Vlček
Hudba: César Franck
Hudební spolupráce: Mlhoš Kafka
Dramaturg: Ivan Hejna
Režie: Jiřina Martínková
Natočeno v roce 1988.