Ďáblova rodina. Thriller podle skutečného případu vraždy herečky Sharon Tateové. S Jiřím Bartoškou v hlavní roli
V létě 1969 šokovala USA a celý filmový svět nesmyslná a brutální vražda americké herečky Sharon Tateové, manželky režiséra Romana Polanského, která navíc byla těhotná. Polanski byl v době vraždy pracovně v Londýně a nakrátko upadl do podezření policie. Než se ukázalo, že vraždu spáchala sekta Charlese Mansona, známá jako Manson Family. Dokumentární hra, která událost zpracovává, si svou tísnivostí nezadá se slavným Polanského hororem Rosemary má děťátko.
K vraždě Sharon Tateové došlo v domě na Cielo Drive s krásným výhledem na Los Angeles. Smutný osud 26leté herečky sdílelo i několik blízkých přátel, kteří s ní osudnou srpnovou noc v rezidenci pobývali. Sama Tateová navíc byla v osmém měsíci těhotenství...
Kupujte na Radioteka.cz
Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete ke stažení nebo jako podcast na portálu mujRozhlas.
Související
-
„Milý Jirko, teď je to jiné hřiště,“ psal Karel Höger v 70. letech Bartoškovi. Dopis se našel až teď
V roce 1976 psal Karel Höger dopis ke svatbě Jiřímu Bartoškovi. Jenže ho nikdy neodeslal. Blahopřání se našlo náhodou před pěti lety. Co v něm stálo?
-
Při natáčení Teorie tygra si nesedl režisér s kameramanem. „Nevládnu počasí,“ obhajuje se druhý
Teorii tygra režiséra Radka Bajgara točili dva kameramani. Proč došlo k výměně, vysvětluje „ten druhý“ kameraman Vladimír Holomek.
-
Režisér Roman Polanski se opět snaží dostat do USA. Tak, aby nebyl zatčen
Světoznámý režisér Roman Polanski by rád navštívil hrob své někdejší manželky, herečky Sharon Tateové. V roce 1969 ji v Los Angeles zavraždili stoupenci Charlese Mansona.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.