Ďáblova rodina. Thriller podle skutečného případu vraždy herečky Sharon Tateové. S Jiřím Bartoškou v hlavní roli

20. březen 2022

V létě 1969 šokovala USA a celý filmový svět nesmyslná a brutální vražda americké herečky Sharon Tateové, manželky režiséra Romana Polanského, která navíc byla těhotná. Polanski byl v době vraždy pracovně v Londýně a nakrátko upadl do podezření policie. Než se ukázalo, že vraždu spáchala sekta Charlese Mansona, známá jako Manson Family. Dokumentární hra, která událost zpracovává, si svou tísnivostí nezadá se slavným Polanského hororem Rosemary má děťátko.

Osoby a obsazení: Radim Vašinka (vypravěč), Jiří Bartoška (Polanski), Veronika Freimanová (Atkinsová), Jiří Ornest (Manson), Pavel Pípal (detektiv), Vlastimil Zavřel (Tennant), Jiří Plachý (novinář), Jana Jiskrová (novinářka), Josef Vinklář (Hyams), František Švihlík (Bowser), Antonín Molčík (Helder), Jan Novotný (Tex), Petr Pospíchal (Frykowski), Daniela Bartáková (Tateová), Bohuslav Kalva (Sebring), Bohumila Dolejšová (Chapmanová), Jana Drbohlavová (2. ženský hlas) a Zuzana Šavrdová (1. ženský hlas)
Připravili: Tomáš Gsöllhofer a Ivan Chrz
Napsal: Oldřich Knitl
Dramaturgie: Jarmila Konrádová
Zvuk: Tomáš Gsöllhofer
Zvuková spolupráce: Michaela Sýkorová a Oscar Gottlieb
Hudba: Zdeněk Dvořák
Režie: Ivan Chrz
Natočeno: v roce 1991
Produkce: Dana Hollerová
Režisér Roman Polanski a herečka Sharon Tateová v roce 1969

K vraždě Sharon Tateové došlo v domě na Cielo Drive s krásným výhledem na Los Angeles. Smutný osud 26leté herečky sdílelo i několik blízkých přátel, kteří s ní osudnou srpnovou noc v rezidenci pobývali. Sama Tateová navíc byla v osmém měsíci těhotenství...

Kupujte na Radioteka.cz

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete ke stažení nebo jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související