Josef Štefan Kubín: Princezna Holubička. Klasickou pohádku čte František Filipovský

8. leden 2023

Josef Štefan Kubín rád poslouchal lidové vypravěče a sesbíral mnoho pohádek, které se po generace v různých krajích zachovávaly. Zaznamenal či převyprávěl tak desítky rázovitých příběhů sloužících pro poučení, ale především pro pobavení nejen dětských posluchačů. Taková je ostatně i pohádka o poctivém a statečném Jiříkovi, který šel pro svou milou hned dvakrát do služby, aby se o ni nakonec ještě utkal s drakem.

Vypráví: František Filipovský
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Režie: Miroslav Šváb
Natočeno: 1988

Hledáte čtené pohádky na dobrou noc zdarma? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a audiopohádky zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.