Životní motto:
Carpe diem!
Co dělám v rozhlase:
Připravuji příspěvky do ranního a dopoledního vysílání.
Do rozhlasu jsem poprvé vstoupil jako student publicistiky v roce 1997. Od té doby jsem byl u mnoha věcí (analogová střihačka, zahájení vysílání z nového studiového domu, digitalizace, popularizace vědy, aktuální publicistika a zpravodajství nebo přímé přenosy Dobrých jiter). Jednou o tom možná napíšu knížku. Žánrově by to mohl být postmoderní román.
Před rozhlasem:
Jsem byl mladý muž s hlavou v oblacích.
Co mě baví:
Celý život se věnuji divadlu a organizaci kulturních akcí. Vedu Divadelní spolek Náplavka. Spolupracoval jsem s Divadlem Paměti národa, Divadelní společností Josefa Dvořáka a dalšími.
Všechny články
-
Analytička: Nadhodnocené emisní povolenky i málo peněz na dotace. Rozpočet tvořila vláda pod tlakem
Premiér Petr Fiala a ministr financí Zbyněk Stanjura představili prezidentu Petru Pavlovi státní rozpočet pro příští rok se schodkem 241 miliard. Jaké bude jeho stanovisko?
-
Hlaváč: Destinnová i Kubelík. Za uznáním české hudby v zahraničí stojí vedle skladatelů i interpreti
Jedním z vrcholů Roku české hudby se stalo vystoupení České filharmonie v Carnegie Hall v New Yorku. Jakou reputaci má česká hudba v zahraničí?
-
Politolog: Euforie syrských uprchlíků je pochopitelná. Budoucnost nové Sýrie je ale velmi nejasná
Režim diktátora Bašára Asada v Sýrii se zhroutil. Co se v této zemi děje teď? Skončí občanská válka, nebo hrozí její pokračování? A povede situace k další migraci?
-
Biskup Malý: Važme si toho, že žijeme v demokratickém systému. Nic není dokonalé, ale buďme vděční
Lidstvo od nepaměti fascinují sakrální památky. Čím to je? A jaké boje o důstojnost v současném světě lidé vedou? Na otázky odpovídá Václav Malý, pomocný biskup pražský.
-
Zpravodaj Balucha: Magické srdce Paříže povstalo z popela. Jak teď vypadá Notre-Dame?
V sobotu se v Paříži po pěti letech od vyhoření otevřela katedrála Notre-Dame. Jak náročná byla rekonstrukce ikonické stavby? A jak by se mělo proměnit okolí katedrály?
-
Kosatík: Prožitek dějin byl na Slovensku jiný. Princip rovného s rovným jsme ale Slovákům nedopřáli
Připomínky výročí vzniku Československa 28. října nebo 17. listopadu vypadají na Slovensku a v Česku jinak. Jak Češi a Slováci vnímají své dějiny? A jsou si vůbec blízcí?
-
Víchová: Konec války na Ukrajině? Představa míru poté, co zničíme mezinárodní právo, je absurdní
Ukrajina se už třetím rokem brání ruské agresi. S jakými pocity vyhlíží nástup nové americké administrativy? A jaká úskalí přinese další válečná zima v napadené zemi?
-
Sociolog: Kriminalizace lidí bez domova nic nevyřeší. Skutečný problém je nedostupné bydlení
Senátor Zdeněk Hraba (ODS a TOP 09) rozproudil společenskou diskusi kolem bezdomovectví. Navrhuje zákon, který by lidi bez domova kriminalizoval. Jaké důsledky by to mělo?
-
Expertka: Reklama a influenceři? Nemusíme psát nová pravidla, stačí vymáhat dodržení stávajících
Kterých influencerů se týká registrace u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání? A co stojí za chaosem v influencer marketingu? Na otázky odpovídá Denisa Hejlová.
-
Politolog Just: Za plentou rozhoduje peněženka, ne hodnoty. ANO chce po volbách vládnout samo
„Řada voličů, kteří volili koaliční strany, jsou třeba dneska rozpolcení,“ komentuje situaci v Česku politolog Petr Just z Metropolitní univerzity Praha.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »