Jako vemeno jsem objela celou západní Evropu, směje se Jitka Asterová

15. červenec 2019

Hrát nikdy nechtěla. Zato hezky krasobruslila. Její hvězdnou kariéru tak odstartovala dětská revue, kde vystupovala jako zadek od krávy s vemenem na krku.

„Předek byla Dana Morávková a my jsme jako kráva objely celou západní Evropu. Tam si choreograf Koníček všiml, že jsem výborné vemeno, že mám komický talent a že bych měla jít na herectví,“ směje se Jitka Asterová. Napřed ale musela odstranit ráčkování, což chvíli trvalo. A přijali ji až napotřetí.

„Dostala jsem se tam díky zpěvu, protože tam jsem se projevila jako nějaká osobnost... Byla jsem jinak pořád taková stažená. Já jsem exhibicionista, když mě nikdo nevidí a doteď to trvá. Nejlepší je to v koupelně nebo v rádiu. Před lidmi je to už horší,“ svěřila se v Tereze Kostkové v Blízkých setkáních.

Co si myslí o sociálních sítích? Umí si představit život bez přírody? Změnila se věkem hodně? Jak se o sebe stará? Co jí dává jóga?

autoři: Tereza Kostková , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.