Jaké jsou dnešní SOS dětské vesničky? A bude dostatek pěstounských rodin?
Jsou dnešní SOS dětské vesničky stejné jako ty, které u nás vznikly před 55 lety? Najdeme po 1. lednu příštího roku, kdy již nebude možné umisťovat děti mladší 3 let do ústavní péče, dostatek pěstounských rodin? Měl by pěstoun či pěstounka podporovat kontakty dítěte s jeho biologickou rodinou, pokud je to pro ně bezpečné? V jakých chvílích potřebují pomoc i pěstouni? Co se rodina s problémy naučí v tréninkovém bytě? Co vědí děti Jindry Šalátové díky její práci?
Související
-
Proč jsou v SOS dětských vesničkách jen maminky? Otcové to komplikují, říká psycholog Miloslav Kotek
Vystudoval střední ekonomku, ale chtěl být vychovatelem v pasťáku. „Byl jsem z rodiny, která plodí takové děti,“ uvádí psycholog Miloslav Kotek v Blízkých setkáních.
-
Úžasné životy: Zdeněk Matějček podle Václava Mertina
„Byl dětský psycholog každým coulem. Ničemu jinému se nevěnoval,“ vypráví dětský psycholog Václav Mertin o svém světově uznávaném učiteli Zdeňku Matějčkovi.
-
Host: Dominika Lamperová, regionální ředitelka SOS dětských vesniček pro Karlovarský kraj
Jaké jsou příběhy dětí? Dokáží se v dospělosti zapojit do procesů všedního života? Co pro ně v SOS vesničkách připravují na Štědrý večer? Moderuje Petr Rajchert.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.