Jak prořezávat šeříky a kam se jít podívat na jejich sbírku

22. květen 2012
Rada pro tento den

Pro dobré rozvětvení keřů a vyšší násadu květů je důležitý pravidelný řez. Šeříky dobře obrážejí a na nových výhonech bohatě nakvétají.

Omlazení a prořezání

Potřebujeme-li staré rostliny zmladit nebo celkově radikálně zmenšit, nemusíme se řezu obávat. Šeříky dobře snášejí i hluboký řez, rostlina snadno zregeneruje ze spících oček. Nejvhodnější dobou pro takovýto zásah je období těsně po odkvětu.
Pěstujeme-li šeříky jako keř, vyřežeme všechny staré silné větve, ponecháme pouze jedno až dvouleté výhony a ty zakrátíme podle potřeby.
U stromkových forem odstraníme všechny proschlé a poškozené větve a ostatní seřízneme na délku asi 20–30 cm. Nové výhony začnou vyrůstat po několika dnech.

Využít ho můžeme i jako živý plot

Hluboký zmlazovací řez vede také k tvorbě nových výhonů od kořenů. U stromkových forem tyto výhony ihned po vyrašení odstraňujeme. U keřových forem to může být naopak žádoucí. Vynikající schopnosti regenerace po zmlazení a hojné tvorby kořenových výmladků můžeme využít i při pěstování živých plotů z šeříků, které v době květu vypadají opravdu nádherně.

Tip na výlet

Víte, kde je k vidění inspirativní sbírka šeříků, největší v České republice? V Dendrologické zahradě v Průhonicích u Prahy. Obsahuje 38 botanických druhů a jejich vzájemných kříženců ve 302 odrůdách. Jedinečná kolekce vznikla za podpory Ing. Václava Jabůrka, dlouholetého pěstitele, který se pěstováním šeříků zabývá již od roku 1964 a spolupracuje s mnoha významnými botanickými zahradami po celém světě. Podstatnou část své unikátní sbírky, která zahrnovala kolem 23 botanických druhů a přes 300 kultivarů a kříženců, daroval průhonické zahradě v letech 1988 až 2006.

Další pěstitelské tipy najdete v internetovém Receptáři na webu www.iReceptar.cz.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?