Jak přijmout životní změny a připravit se na stárnutí. Mistrovský kurz cvičitelky bikram jógy Terezy Bonnet Šenkové
Někdejší tanečnice ve slavném pařížském kabaretu Moulin Rouge a později cvičitelka bikram jógy Tereza Bonnet Šenková vás naučí, jak přijmout životní a přípravit se na fyzické ubývání sil. Učte se od těch nejlepších!
Tereza Bonnet Šenková je jediná česká tanečnice, která měla angažmá v proslulém pařížském kabaretu Moulin Rouge. Z rodné Olomouce se vydala studovat AMU v Praze, pak se stěhovala do Paříže, kde se věnovala nejen představení ve slavném kabaretu, ale také modernímu tanci.
Jenže touha být nejlepší jí časem přinesla zranění a ve svých 24 letech už byla po operaci kyčelního kloubu. Aby se dostala rychle do formy, na doporučení začala navštěvovat lekce bikram jógy. Tento druh cvičení ji naprosto uchvátil.
Zhruba po měsíci se znovu vrátila na pódium. A v ten moment věděla, že má před sebou novou životní cestu. Chtěla se vrátit zpět do Prahy a otevřít si tady studio, kde by mohla předávat tento druh terapeutického cvičení.
Dnes je úspěšnou lektorkou a majitelkou dvou studií, kde své studenty připravuje a vede k tomu, aby se dokázali starat o své tělo i mysl. Nabízí jim cestu, kterou prošla sama. Nebála se přijmout změnu a přehodnotit svůj dosavadní život.
Související
-
„Čerpám z jógy úžasnou energii.“ Ivana Jirešová a Tereza Bonnet Šenková u Jana Čenského
Jógu cvičím už 20 let a pořád mě to baví, prozrazuje herečka Ivana Jirešová. Do studia přišla s kamarádkou Terezou Bonnet Šenkovou, která má v Praze studio jógy.
-
Kateřina Cajthamlová: Pořádný život začíná, až když máte splněno. Konečně můžete mít rádi sami sebe
Kde a jak ale najít sílu pro život po padesátce? Psychoterapeutka život ženy přirovnává pohádce, kde jsou panny, matky a stařeny.
-
Meteor o snech chobotnic, síle vakua a ovlivnění stárnutí
01:25 Mají chobotnice sny? 10:33 Překvapivá síla vakua 15:29 K čemu sloužila památka Stonehenge? 30:24 Můžeme ovlivnit své stárnutí? 40:33 Jak zvířata vnímají bolest?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.