Hostina Barona Prášila. Ladislav Frej, Květa Fialová, Jiří Lábus nebo Vladimír Brabec v souboji zbraní i příběhů

31. prosinec 2022

„Každá válka je nepohodlná a hlučná,“ říká baron Prášil. A protože právě turecká vojska ohrožují klid v zemi, vydá se za sultánem válku ukončit. Jeho mise vede přes Turecko až do Káhiry. Pomocníky na cestě jsou mu důvtip, kůň a tři muži s neobyčejnými schopnostmi. Jeden slyší, co se povídá na druhém konci světa, druhý to vidí a třetí překonává vzdálenosti rychlostí blesku. „Když se člověk pustí do politiky, musí vědět, co se šušká,“ říká baron. Povede se mu ukončit válku?

Osoby a obsazení: Ladislav Frej (Baron Prášil), Květa Fialová (hraběnka), Dana Černá (dáma / Venuše), Jiří Lábus (poživačný host / sultán), David Novotný (host / Bucefalost / pokladník / důstojník), Vladimír Brabec (hrabě / kapitán / Vulkán), Michal Zelenka (Rychlonožka), Vladimír Javorský (Bystroouško), Pavel Batěk (Střelec), Martin Zahálka (Silák), Miroslav Etzler (Fukač), Radek Holub (majordomus / dveřník / kanonýr / kat / velvyslanec na Měsíci / námořník), v dalších rolích Petr Šplíchal, Josef Plechatý, Jiří Litoš, Tomáš
Napsal: Michal Lázňovský
Dramaturgie: Ivan Hubač
Zvuk: Ladislav Reich
Zvukové efekty: Petr Šplíchal
Zvuková spolupráce: Alena Vejsadová
Hudba: Petr Mandel
Režie: Aleš Vrzák
Natočeno: v roce 2006

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě čtyři týdny po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související