Hans Christian Andersen: Poslední slovo. Pohádka o tom, že mít poslední slovo není vždycky výhra

5. březen 2023

Princezna Karin je pěkně sebevědomá. Nejradši by řídila všechno na zámku, v celém království a koneckonců na celém světě. Ke všemu má připomínky. A trápí ji, že se jejich královstvíčko ničím neproslavilo. Proto uspořádá velkou soutěž o poslední slovo. Uchazeči jsou jen tři. Tři bratři. Dva studovaní, ale jen jeden opravdový chytrolín, koumák a filuta. Dobře to s Karin sehrává. A té nakonec nezbude než se dát na ústup. Sama totiž pozná, že mít poslední slovo není vždy výhra.

Osoby a obsazení: Andrea Elsnerová (Karin), Ivo Thiemer (Jens), Jaroslava Obermaierová (babička), Petr Pelzer (otec), Petr Štěpánek (král), Pavel Batěk (Knut), Michal Zelenka (Sven), Zdeněk Hess a Jiří Práger (redaktoři), Antonín Hardt (strážný), Miloš Hlavica (zahradník), Eva Kodešová (kuchtička), v dalších rolích Libuše Šplíchalová, Tomáš Vrba, Hana Brothánková, Dana Reichová, Tomáš Pergl a Jiří Litoš
Napsala: Jarmila Turnovská na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Zvukový mistr: Radek Veselý
Zvuková spolupráce: Josef Plechatý a Jana Fišerová
Hudba: Zdeněk Zdeněk
Režie: Jaroslav Kodeš
Natočeno: v roce 2007

Další hry a četby a pohádky poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související