„Honza Kraus se mnou bohužel od tý doby nepromluvil.“ Tachecí vzpomíná na roztržku s Krausem
Novinářka a moderátorka Barbora Tachecí má ostrý jazyk. Jaké to je, když vám host odejde v půlce věty nadobro ze studia, prozradila v pořadu Blízká setkání.
V roce 2011 se moderátorka Barbora Tachecí dostala do křížku s moderátorem Janem Krausem. „Vzal mi nahrávadlo, prásknul dveřma a odešel,“ vzpomíná Tachecí v rozhovoru na Dvojce. „Já si dodnes myslím, že jsem se nedopustila ničeho šíleného.“
Ideální chvíle
Moderátorka si ale pochvaluje, že odchod přišel v ideální chvíli. „Už bylo téměř po rozhovoru, takže jsem už měla nabráno to, co jsem později přepsala. A odešel nikoli z živého vysílání, ale z natáčení.“ Kraus sice odnesl její diktafon, ale celý rozhovor zůstal natočený na kameře.
Skvělý PR
„Bylo to skvělý PR,“ přiznává Tachecí moderátorce Tereze Kostkové. „Sice se mnou bohužel od tý doby nepromluvil, ale práce má nějaké oběti,“ připouští. „Měla jsem skvělej materiál. Bylo to nejsledovanější video iDnes za celý rok,“ pochvaluje si.
Urazil jí někdy někdo? Jak na ni reagoval její vůbec první host David Rath? A proč se bojí nosit telefon s internetem? Poslechněte si ze záznamu.
Související
-
„Vy jste říkal, že není téma, kterého bychom se nemohli dotknout.“ Jan Kraus u sestry Angeliky
Jak přijmout nevlastního syna? Nečekaně otevřený rozhovor na Dvojce.
-
Světlana Witowská: Novinařina je nejsvobodnější povolání, které znám
Na začátku roku si udělala velké jméno při moderování debaty před druhým kolem prezidentských voleb. Dnes už uvádí hlavní zpravodajskou relaci České televize a je t...
-
Otázka soužití s islámem rozlítila hosty a vyprovokovala k odchodu ze studia Dvojky
Třetí díl o soužití s islámem vyvolal v diskutujících opět velké emoce. Pokládáte si často otázku jaká je při sílícím vlivu muslimů budoucnost Evropy?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou
Ondřej Kepka, režisér a moderátor


Tajný deník čínské císařovny
Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.