Hlavně se nevzdávat

9. červen 2013

Hlavně se nevzdávat, název dokumentu, v němž se autorka Martina Vodičková vrací, s více jak dvouletým odstupem, k příběhu Jindry, jednoho z nejdéle dialyzovaných v České republice.

Téměř celý dospělý život prožil 46letý Jindřich na dialýze, má za sebou dvě transplantace ledvin a bez telefonu neudělal ani krok. Kdykoli totiž mohla přijít telefonická výzva z IKEMu, že mají k dispozici vhodného dárce. Jindřich ale přesto nechtěl svůj život jenom pročekat, ale co možná nejplněji prožít.

Jindřich s kamarádem

Příběh chlapa, co se rve s handicapem, který není na první pohled vidět. Tak zmapovala Martina Vodičková Jindrovy osudy v dokumentu Čekám, až mi zazvoní telefon, aneb život na dialýze. Ten se umístil v kategorii dokument na čtvrtém místě přehlídky rozhlasové tvorby Report 2011.

Po dvou letech se autorka k Jindrovi vrací. Co se za tu dobu změnilo u muže, který se nevzdaloval od svého telefonu s vírou, že se ozve transplantační středisko v IKEMu?

autor: Martina Vodičková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...