Hamleta vidělo jen v Koreji půl milionu diváků, vzpomíná Janek Ledecký

28. srpen 2018

Není jen populárním zpěvákem, ale i autorem a producentem muzikálů. Na svém kontě má v tuto chvíli čtyři. Nejúspěšnější představení Hamlet vidělo po celém světě více než milion diváků. Nesmírně populární je i v Asii.

„Hamlet ještě zdaleka nekončí. Teď se aktuálně nehraje, ale na příští rok se připravuje velké japonské turné. Loni jsme zase měli desetileté výročí od prvního korejského uvedení a mezi tím tam proběhlo pět různých nastudování. Jen v Koreji muzikál vidělo přes půl milionu diváků. Téměř všechno bylo vyprodáno,“ říká populární zpěvák.

V Praze se oproti tomu chystá obnovená premiéra jiného muzikálu podle předlohy Williama Shakespeara – Othellem inspirovaný Iago. Známý příběh je ale posunutý novým směrem. A proč vyhrála zrovna jiná postava než titulní benátský mouřenín? „Největší rvačka je vždycky o roli Iaga. Je to vděčná role a bezesporu nejlépe napsaný Shakespearův padouch. Kam se hrabe Richard III. nebo Macbeth. Kromě toho, že mu to pálí a intrikuje, tak je navíc i vtipný. Takže divák si ho oblíbí.“

Vladimír Kroc a Janek Ledecký
autoři: Vladimír Kroc , jra
Spustit audio

Související