Lenka Dusilová: Nechtěla jsem být na někom závislá, tak hraju sama

14. srpen 2018

Jako zpěvačku ji není třeba představovat. Její hlas byl spojen mimo jiné i s kapelami Lucie, Čechomor, Pusa nebo její Baromantika, dnes ale vystupuje téměř sama. Pro zpěvačku se jednalo o milý návrat do dětství.

„Byla to nutkavá potřeba před mnoha lety, kdy jsem si uvědomila, že jsem velice závislá na čase a vůli svých hudebních kolegů. Vzpomněla jsem si na dětství, kdy jsem byla schopna hrát spoustu písniček na kytaru a děsně mě to bavilo, tak jsem přemýšlela, jak natlačit svůj repertoár do této formy,“ říká zpěvačka Lenka Dusilová.

Ačkoliv byla v minulosti známá díky své spolupráci s řadou uskupení, vystačí si sama. A i přesto téměř každý týden vystupuje na některém z českých festivalů. A zní to opět rozsáhle. „Začalo mi být málo hrát písně jen s kytarou, hledala jsem za tím nějakou zvukovou inspiraci. Během některých zim na Aljašce jsem se začala učit s mašinkou Looper, tedy jakýsi smyčkovač, kde si živě nahrávám a vrstvím zvuky a můžu tak tvořit zajímavé aranže.“

autoři: Vladimír Kroc , jra
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.