Frank Sinatra: V naší branži je Ray Charles jediný skutečný génius

29. září 2020

Pořad Karla Gotta tentokrát otevřela česká verze původně italské písničky Jimmyho Fontany, kterou Karel Gott nazpíval pod názvem V máji. V první části pořadu připomněl autor pořadu skladatele Jimmyho Fontanu, který napsal rovněž skladbu Che sará. Tu celosvětově proslavil José Feliciano a v české verzi pod názvem Nádherná láska Pavel Novák.

Na osobnost nevidomého portorikánského rodáka Karel Gott zavzpomínal s velkou chutí, protože na začátku 70. let dělal „předskokana“ na pražském Felicianově koncertu a potom Feliciana s jeho hudebníky pozval k sobě domů. Kromě Feliciana přiblížil i osobnost geniálního hudebníka Raye Charlese. Kromě klíčových nahrávek hudebního velikána zazněl i Charlesův duet s Eltonem Johnem.

autor: Miloš Skalka
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová