Ferda Mravenec. Nejslavnější z blanokřídlých byl původně floutek se zálibou v opojném nápoji

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ferda Mravenec a kobylka

První krátké komiksy s touto hmyzí celebritou se objevily na stránkách časopisu Pestrý týden 22. června roku 1927. Napsala Kristýna Frantová. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Později se Ferda proslavil v několika knížkách, loutkových filmech i kresleném seriálu. Duchovním otcem mravenčího hrdiny byl všestranně nadaný kreslíř, spisovatel, karikaturista a novinář Ondřej Sekora. Inspiraci pro příběhy z mraveniště čerpal ze svých bohatých znalostí entomologie.

Věděli jste, že kromě psaní a kreslení příhod Ferdy Mravence prosadil Ondřej Sekora v českých zemích úplně nový sport? Že za války strávil dva roky v internačních táborech? Navrhoval loutky pro brněnské Divadlo Radost? Nebo že ve svých novinových karikaturách nešetřil ani Adolfa Hitlera? Ondřej Sekora svým životem naplňoval heslo „Práce všeho druhu“!

Další Příběhy z kalendáře představí českého spisovatele, jehož způsob léta cituje celý národ.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související