Expedice za ekologií

24. červenec 2021

Expedice se vydává do hlavního města  tuzemské ekologie, do Brna, kde se nauky o životním prostředí studují a kde sídlí řada našich ekologických organizací. Zjístí, zda a jak se dá žít v roce 2021 šetrně k našemu zdraví, naší přírodě i našim peněženkám. 

Vypraví se do tzv. Otevřené zahrady, kde prozkoumá, co způsobí zelení osázená střecha domu nebo garáže, jak funguje kořenová čistička vody, jak ochladit balkón na sídlišti a kolik lze ušetřit správně nainstalovanými venkovními žaluziemi nebo solárním panelem na domě. Expedici za trvale udržitelným životem povedou zakladatel a ředitel největší tuzemské ekologické organizace Nadace Partnerství Miroslav Kundrata, ředitelka Otevřené zahrady Brno Eva Kvapilová a odborník na zelené stavění a šetrné technologie Martin Čech.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová