Expedice do světa zdravé chůze

21. srpen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy nohy
0:00
/
0:00

Léto a čas odpočinku většinu z nás přivede i ke změně životního stylu - více vyrážíme do přírody a na výlety a více chodíme. Chůze je totiž nejsilnější životabudič.

Zlepšuje psychickou pohodu, pomáhá tvořit vitamín D, zlepšuje krevní oběh a zvyšuje přívod kyslíku do každé buňky v těle a pomáhá přecházet řadě nemocí a dokonce je i léčit, a týká se to napříkLad diabetu, rakoviny i demence.

Kdy máme navštívit ortopeda a kdy pomůže správné cvičení? Jak poznáme opravdu vhodnou obuv a jak se vlastně zdravé boty vyrábějí? Kdy chodit naboso a jak často boty střídat? A jak se vlastně konstruuje a vyvíjí správná obuv?

běhání

Expedici do světa zdravé chůze a lidských nohou povedou ortoped MUDr. Miroslav Sinkule, který se stará nejen o naše špičkové fotbalisty, ale i o pacienty v Nemocnici na Františku a v Pohybovém centru Pavla Koláře, zakladatelé české firmy na zdravou obuv Santé Pavel Němec a Roman Češka a úspěšná návrhářka, která působí v ateliéru designu obuvi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně Eva Klabalová.

Spustit audio

Související

  • Expedice za letním koupáním

    Je léto a prázdniny a s nimi máme spojené slovo voda. Koupání patří bezpochyby k nejstarším činnostem lidstva, a vždy mělo kromě zábavných rysů také hygienický účel. 

  • Expedice za dovolenou

    Dovolená byla odvozena od slova „dovolit si“, což znamená, že bychom se v zájmu regenerace těla i mysli měli chovat zcela jinak, než v běžném pracovním rytmu.

  • Expedice do světa letního jídla a pití

    Jídlem a pitím se zabýváme bez rozdílu úplně všichni, ať je nám 18 nebo 80, protože to, co jíme a pijeme,  výrazně ovlivňuje náš zdravotní stav a také naši náladu. 

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.