Expedice do světa zdravé chůze

13. srpen 2022

Léto a čas odpočinku většinu z nás přivede i ke změně životního stylu - více vyrážíme do přírody a na výlety a více chodíme. Chůze je totiž nejsilnější životabudič.

Zlepšuje psychickou pohodu, pomáhá tvořit vitamín D, zlepšuje krevní oběh a zvyšuje přívod kyslíku do každé buňky v těle a pomáhá přecházet řadě nemocí a dokonce je i léčit, a týká se to napříkLad diabetu, rakoviny i demence.

Kdy máme navštívit ortopeda a kdy pomůže správné cvičení? Jak poznáme opravdu vhodnou obuv a jak se vlastně zdravé boty vyrábějí? Kdy chodit naboso a jak často boty střídat? A jak se vlastně konstruuje a vyvíjí správná obuv?

běhání

Expedici do světa zdravé chůze a lidských nohou povedou ortoped MUDr. Miroslav Sinkule, který se stará nejen o naše špičkové fotbalisty, ale i o pacienty v Nemocnici na Františku a v Pohybovém centru Pavla Koláře, zakladatelé české firmy na zdravou obuv Santé Pavel Němec a Roman Češka a úspěšná návrhářka, která působí v ateliéru designu obuvi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně Eva Klabalová.

Spustit audio

Související

  • Expedice za letním koupáním

    Je léto a prázdniny a s nimi máme spojené slovo voda. Koupání patří bezpochyby k nejstarším činnostem lidstva, a vždy mělo kromě zábavných rysů také hygienický účel. 

  • Expedice za dovolenou

    Dovolená byla odvozena od slova „dovolit si“, což znamená, že bychom se v zájmu regenerace těla i mysli měli chovat zcela jinak, než v běžném pracovním rytmu.

  • Expedice do světa letního jídla a pití

    Jídlem a pitím se zabýváme bez rozdílu úplně všichni, ať je nám 18 nebo 80, protože to, co jíme a pijeme,  výrazně ovlivňuje náš zdravotní stav a také naši náladu. 

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...