Ernesto Che Guevara. Muž se snem o velké revoluci

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ernesto Che Guevara

Dnes si připomeneme narození jedné z nejrozporuplnějších postav moderních dějin. Muže, který pro své ideály neváhal zemřít, ale ani rozsévat smrt. Napsal Jaroslav Hejnic. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Tvář Ernesta Che Guevary se stala ikonou pro revoluci a to doslova. Z jeho fotografie se stalo logo, které i designéři využívají na potisk oblečení a grafiťáci na vylepšení betonových zdí.

Potomek šlechtického rodu a milovník Marxe

Ani jeden z vůdců kubánské revoluce nevyšel z prostého lidu. Fidel Castro byl synem bohatého farmáře, který pěstoval cukrovou třtinu. Ernesto Che Guevara byl potomkem šlechtického rodu a jeho vlastní rodina patřila do lepší společnosti.

Přesto se oba pustili do boje za třídní rovnost a svoji velkou bitvu vyhráli. Osvobodili Kubu od nenáviděného diktátora a převzali moc do svých rukou. Jak ale sami poznali, vyhrát bitvu neznamená vyhrát celou válku.

Další Příběhy z kalendáře přpomenou lékařský zákrok, který ve své době musel působit jako sci-fi.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související