Elvis Presley. Zpěvák, který se stal legendou

Před 44 lety odešel Král rokenrolu, Elvis Presley. Muž, který prodal přes miliardu desek, měl rád nezkušené dívky, jídlo a pestré kostýmy. Napsal Jindřich Bíč. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Už během svého života se stal legendou. „Nesnažím se být sexy. Je to jen můj způsob, jak se vyjádřit, když se pohybuji,“ říkával jeden z nejslavnějších umělců v historii Elvis Presley. Během své více než dvacet let trvající kariéry překonal mnoho rekordů prodeje desek a návštěvnosti koncertů.

Víc než 100 jeho singlů se dostalo do TOP 30 ve Spojených státech a 17 z nich obsadilo 1. místo. Jako první umělec v historii čtyřikrát po sobě zaplnil newyorskou Madison Square Garden, kam se vešlo přes 20 tisíc lidí, a prodal přes miliardu desek.

Elvis Presley

Vrátí se Elvis? Mnozí fanoušci tomu věří dodnes

Měl rád panensky čisté dívky, které rád zaučoval v milostných záležitostech. Do své jediné manželky Priscilly se zamiloval, když jí bylo čtrnáct roků. Zemřel 16. srpna 1977, podle oficiální verze na infarkt. Našli ho v koupelně jeho sídla v Gracelandu, které se po jeho smrti stalo muzeem a zároveň třetím nejnavštěvovanějším domem v USA. Před ním je jen Biltmore Estate a Bílý dům.

Každoročně se sem sjíždí více než 600 tisíc fanoušků. Mnozí z nich dodnes věří, že Elvis nezemřel a jednou se vrátí. Pokud je to tak, měl by si pospíšit. Právě dnes by se totiž dožil 86 let.

Další Příběhy z kalendáře budou patřit blyštivému disku, který digitalizoval hudbu.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...