Elvis Presley. Zpěvák, který se stal legendou

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Elvis Presley

Před 44 lety odešel Král rokenrolu, Elvis Presley. Muž, který prodal přes miliardu desek, měl rád nezkušené dívky, jídlo a pestré kostýmy. Napsal Jindřich Bíč. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Už během svého života se stal legendou. „Nesnažím se být sexy. Je to jen můj způsob, jak se vyjádřit, když se pohybuji,“ říkával jeden z nejslavnějších umělců v historii Elvis Presley. Během své více než dvacet let trvající kariéry překonal mnoho rekordů prodeje desek a návštěvnosti koncertů.

Víc než 100 jeho singlů se dostalo do TOP 30 ve Spojených státech a 17 z nich obsadilo 1. místo. Jako první umělec v historii čtyřikrát po sobě zaplnil newyorskou Madison Square Garden, kam se vešlo přes 20 tisíc lidí, a prodal přes miliardu desek.

Elvis Presley

Vrátí se Elvis? Mnozí fanoušci tomu věří dodnes

Měl rád panensky čisté dívky, které rád zaučoval v milostných záležitostech. Do své jediné manželky Priscilly se zamiloval, když jí bylo čtrnáct roků. Zemřel 16. srpna 1977, podle oficiální verze na infarkt. Našli ho v koupelně jeho sídla v Gracelandu, které se po jeho smrti stalo muzeem a zároveň třetím nejnavštěvovanějším domem v USA. Před ním je jen Biltmore Estate a Bílý dům.

Každoročně se sem sjíždí více než 600 tisíc fanoušků. Mnozí z nich dodnes věří, že Elvis nezemřel a jednou se vrátí. Pokud je to tak, měl by si pospíšit. Právě dnes by se totiž dožil 86 let.

Další Příběhy z kalendáře budou patřit blyštivému disku, který digitalizoval hudbu.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související