Edgar Wallace: Kriminální příběhy Johna G. Reedera

24. září 2022

Inspektor John G. Reeder je trochu suchar a pedant, snad právě proto mu při vyšetřování máloco unikne. Tváří v tvář zapeklitým případům, ve kterých zpravidla nic není tak, jak se na začátku zdá, si dovede zachovat chladnou hlavu i přesný úsudek. Sérii příběhů inspektora Reedera odehrávajících se v Anglii ve 20. letech minulého století napsal král anglické detektivky Edgar Wallace.

Edgar Wallace: Zločinecký mozek
Osoby a obsazení: Ivan Trojan (inspektor Reeder), Otakar Brousek st. (veřejný žalobce), Michal Pavlata (Lew Kohl), Jaromír Meduna (Stane Bride), Radovan Lukavský (sir James), Oldřich Vlach (šofér), Vendula Křížová (Margaret), Dana Syslová (zahradnice) a Lída Engelová (hospodyně)
Překlad: Eva Outratová
Dramatizace: Vlasta Dvořáčková
Dramaturgie: Jarmila Konrádová
Stereoscénář: Jiří Fuhrman
Hudba: Petr Mandel
Zvuk: Josef Plechatý
Režie: Lída Engelová
Natočeno v roce 1997
  
Edgar Wallace: Zelená mamba
Osoby a obsazení: Jiří Hromada (vypravěč), Ivan Trojan (inspektor Reeder), Otakar Brousek st. (státní zástupce sir Bradon), Jiří Štěpnička (vládce londýnského podvsětí Mo Liski), Simona Postlerová (Marylou Cartnerová), Miroslav Táborský (obchodník z Maroka El Rahgut), Jana Drbohlavová (Reederova hospodyně Hambletonová), Stanislav Lehký (gangster Henry), Jan Szymik (gangster Stone), Marcel Rošetzký (gangster Bill), Jaroslav Vlach (isnpektor Satler), v dalších rolích Josef Plechatý, Tomáš Pergl, Petr Šplíchal, Ladislav Reich, Claudine Končinská a Jana Knappová
Přeložila: Anna Čermáková
Dramatizace: Karel Urbánek
Hudba: Petr Mandel
Zvukové efekty: Petr Šplíchal
Dramaturgie: Jana Paterová
Režie: Vlado Rusko
Natočeno v roce 2004

Kupujte na Radioteka.cz

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související