Edgar Rice Burroughs. Muž, který přivedl na svět opičího krále

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tarzan

Edgar Rice Burroughs se narodil 1. září 1875 se v Chicagu. Po absolvování vojenské akademie sloužil u jezdectva. Napsal Pavel Jurda. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Od jezdectva byl propuštěn kvůli zdravotním problémům. Vystřídal řadu zaměstnání. Živil se jako pasák krav či zlatokop a teprve po třicítce zkusil štěstí coby autor dobrodružného románu.

Příběh Tarzana mu přinesl slávu i peníze

Jeho série o Tarzanovi, chlapci vychovaném opicemi v africkém pralese, mu přinesla mimořádný úspěch i peníze. Tarzan se dočkal také mnoha filmových zpracování.

Burroughs se stal klasikem fantasy a sci-fi literatury, psal populární série o supermanovi Johnu Carterovi, který se dokázal silou mysli přesunout na Mars nebo o světě ovládaném ptakoještěry zvaném Pellucidar, který se rozkládá v dutinách Zeměkoule.

Další Příběhy z kalendáře budou patřit slavnému spisovateli. Stačí říct Pán prstenů.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související