Vojtěch Steklač. Foglar ho vyhodil ze skautského oddílu, on stvořil protipól Mirka Dušína

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tobogan a Vojtěch Steklač

21. října roku 1945 se narodil Vojtěch Steklač, spisovatel, žurnalista, scénárista či šéfredaktor. Jeho nejslavnější postavou je Bořík a celá jeho holešovická parta. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Poprvé je přivedl na svět, když byl sám ještě kluk a rozloučil se s nimi až na sklonku svého života.

I ve stáří psal deset stran každý den

Byl jedním ze spoluautorů scénářů k sitcomu Nováci a svého času odpovídal v časopise Bravo na otázky z rubriky „Láska, sex a něžnosti“. Na sklonku života psal jen jednou rukou, deset stran denně.

Kdyby za minulého režimu dostával honoráře podle prodejů svých knih, mohl být jedním z nejbohatších spisovatelů pro děti a mládež, ale protože to tak nebylo, zůstal jedním z nejproduktivnějších a nejoblíbenějších. Pojďte s námi zavzpomínat na muže, kterého Jaroslav Foglar vyhodil ze skautského oddílu kvůli jeho slovníku.

Další Příběhy z kalendáře budou patřit francouzské filmové hvězdě, jejíž podobu má socha Marianne.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

autoři: Jan Kovařík , Monika Valentová , Jakub Šafránek
Spustit audio

Související