Do škol bych zavedla jako nový předmět mezilidské vztahy, navrhuje spisovatelka Daniela Kovářová

26. říjen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Daniela Kovářová

Narodila se jí 18 ratolest. Tak o tom mluví, když jí vyjde kniha. Ta nejnovější nese název Vztahy: 7+1 osudových omylů. „Je úplně jiná než ty předchozí,“ ujišťuje autorka a advokátka v Blízkých setkáních. Všechny díly pořadu najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas

„Předtím jsem psala sci-fi povídky, horory, fejetony a detektivky. Tohle je příručka o vztazích. Mám za sebou třicetiletou praxi rozvodové advokátky a mám pocit, že jsem vydefinovala sedm největších předsudků, se kterými lidé vstupují do partnerských vztahů. Knihu jsem napsala proto, abych někomu pomohla se ve vztazích vyznat,“ vysvětluje.

„Jsem přesvědčená, že by se mělo víc mluvit o vztazích a do osnov základních a středních škol bych zavedla mezilidské vztahy. Na vztazích se dá pracovat vždycky a všechno, co jsme, jsou naše vztahy. Všechny spory, ať už právní, politické či společenské mají někde vzadu problém v komunikaci,“ myslí si Daniela Kovářová.

Jak to má se vztahy ona sama? Jak vzpomíná na období strávené v politice? Co je úkolem rozvodového advokáta? Je to u nás pořád s rozvody tak strašné? Existuje ještě něco jako tradiční rodina?  

autoři: Aleš Cibulka , eh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.