Dlouhej Žeňa

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Místo nálezu
0:00
/
0:00

Zbavit se toho, co bývalo člověkem, není snadné, ale podařilo se. Mrtvola se našla až za několik týdnů a vrah má pocit, že je z toho venku. Jenomže na stopě jsou mu skvělí jihomoravští kriminalisté.

V podvečer 19. září 1997 nahlásil houbař u Lechovic na Znojemsku nález mrtvoly v pokročilém stadiu rozkladu. Nedaleko těla ležela červená igelitová taška se čtyřmi lahvemi piva a nedopitou lahví kořalky. Ohledání místa činu ke zjištění identity mrtvého muže nepomohlo a mnoho si kriminalisté nemohli slibovat ani od výsledků pitvy. Zpočátku tedy nebylo jasné ani to, co bylo příčinou smrti neznámého muže.

Kdo zavraždil Sergeje?

Vyšetřovatelé tedy zahájili výslech svědků z okolí místa činu a brzy dostali tip na skupinu zahraničních dělníků, kteří si rádi po práci zašli do nedaleké hospody U dřeváku. Že by právě jeden z nich byl neznámým zavražděným?

Z dalšího pátrání vyplynulo, že dva z nich se už v hospodě delší dobu neukázali. Jednoho z nich, Sergeje, navíc po telefonu už několik týdnů sháněla jeho žena z Vilniusu, odkud pocházel. Kriminalisté tedy měli na stole první scénář násilného činu, který mezitím potvrdila pitva. Zatím vše nasvědčovalo tomu, že si u Lechovic vyřizovali účty cizinci z bývalých zemí Sovětského svazu…

Účinkují: Jaromír Meduna, Viktor Dvořák, Marek Holý, Apolena Veldová, Pavel Batěk, Karolína Půčková, Jiří Knot, Ladislav Frej, Václav Vydra

Komentář: Vladimír Matoušek

Scénář: Jitka Škápíková

Režie: Dimitrij Dudík

Hudební spolupráce:  Petr Šplíchal

Autorka projektu: Bronislava Janečková

Premiéra: 26. 2. 2020

Spustit audio
autoři: Jitka Škápíková , and

Odebírat podcast

Související